من یک نخبه ام

  به نام خدایی که در همین نزدیکی است

دکتر احمدی نژاد که از حدود دو سال پیش ایده دوبرابر کردن جمعیت ایران را در پیش گرفته اند، اخیرا فرموده اند که افزایش جمعیت برای کشور ما یک نیاز اساسی است و تلاش برای کنترل جمعیت ، یک توطئه استکباری است. ایشان هم چنین فرموده اند وجود تعداد زیاد فرزندان در یک خانواده سبب می شود که آن ها با هم سر و کله بزنند و کلنجار بروند و این امر موجب رشد آن ها و نخبه شدن شان می شود. با شنیدن این سخنان رئیس جمهور، من خیلی خوشحال شدم زیرا مدت ها بود که به چنین نتیجه ای رسیده بودم ولی می ترسیدم با طرح آن ، عده ای بگویند : برو بابا ! این دهاتی را ببین که چه می گوید. راستش من عضو یک خانواده بسیار پر جمیتم . تعدادش را نمی گویم زیرا می ترسم هنگ کنید. ما روزها و شب ها با خواهر و برادرهایمان  توی سر وکله هم می زدیم . می جنگیدیم و همدیگر را به قتل می رساندیم . گاه می دیدی نفر کشته شده 24 ساعت بعد زنده می شود و این بار او ما را می کشت. خلاصه این قدر کشتیم و کشته شدیم که الان می توانم سرافرازانه اعلام کنم که من یک نخبه ام.

و چون به حوزه سیاست علاقه دارم و هر چند سابقه مدیریتی و اجرایی چندانی ندارم و چون کشور ما یک کشور آزاد است و اجازه می دهد افرادی مانند من هم نامزد پست های سیاسی شوند و هر چند هنوز زمان هیچ انتخاباتی نزدیک نیست و چون بنده خیلی عجله دارم و هر چند بنده یک رجل هستم ولی یک رجل سیاسی نیستم و چون می ترسم عده ای مرا از بابت اعلام زود هنگام کاندیداتوری ام سرزنش یا حتی تحت تعقیب قرار دهند و هر چند این کار آن ها غیر قانونی است و هرچند من مطمئن نیستم که رقبایم چه کسانی هستند و چون من نمی دانم که چه گروه هایی از من حمایت میکنند و هر چند من به پشتیبانی هیچ گروهی نیاز ندارم و چون یگانه پشتیبان من خداوند یگانه است و هر چند اگر برو بچ هم دستی بالا بزنند خوب است و چون من جز یک پراید فکسنی، سرمایه دیگری ندارم و هر چند بعدا آن را برای بازسازی شهری زلزله زده (که به زودی برنامه زلزله اش را اعلام خواهم کرد) به مزایده خواهم گذاشت و چون من برنامه هایم را آماده کرده ام و هر چند فیلم تبلیغاتی ام آماده نیست اما بالاخره برنامه های خود را به شرح زیر اعلام می کنم:

من نه تنها به سفرهای استانی بلکه به سفرهای شهرستانی ، شهری، روستایی، خانوادگی و حتی «سفر تن به تن» خواهم رفت و هر چند ثانیه مهمان یک نفر از شما خواهم بود.

قبل از هر چیز، من از تمامی خواهران وبرادرانم ( که الحق نقش بسیار بزرگی در نخبه شدن من دارند) خاله ها، عموها، دایی ها، عمه ها، خواهر زاده ها ، برادر زاده ها و ... در دولتم استفاده خواهم کرد.

من مشاوران کاملا جوان زیر 6 سال و مشاوران کاملا زبده بالای 100 سال استخدام خواهم کرد.

من هر هفته به سوریه و ونزوئلا خواهم رفت.من از چاوز و اسد میخواهم که هر هفته به تهران بیایند.

من دید و بازدید خانواده ها را سهمیه بندی خواهم کرد. من مرگ و میر را زوج و فرد خواهم کرد.

 من پول آب و برق و گاز و تلفن و نان از هیچ احدی نخواهم گرفت. من برای این کار مامورانی از جنس مردم استخدام خواهم کرد.

من برای تک تک مردم مسکن مهر و صفا  با مساحت بی نهایت در کنج قلب خودم خواهم ساخت.

من در دوره 4 ساله مسئولیتم( و اگر خدا بخواهد در 4 ساله بعدی هم) وزرای هر وزارت خانه را 10 بار عوض می کنم. قول شرف می دهم.

من شورای ایرانیان خارج از کره زمین و حتی خارج از کهکشان راه شیری تشکیل خواهم داد.

من آن هلوی اخراج شده از کابینه را به کابینه باز خواهم گرداند و از هر میوه جفتی در کابینه خواهم آورد.

من وزارت خانه هوا خواهم کرد، دانشگاه فوت می کنم، شورای عالی غیب می کنم و سازمان قورت می دهم.

من در شبانه روز فقط یک دقیقه خواهم خوابید و 23 ساعت و 59 دقیقه خدمتگزار مردم خواهم بود.

من وزیر امور خارجه ام را به محض تیک آو هواپیمایش در یک ماموریت خارجی مهم، عزل خواهم کرد و به خلبانش دستور می دهم بلافاصله بر گردد به فرودگاه. من از این صحنه ها شخصا فیلم خواهم گرفت و به صدا و سیما خواهم گفت آن را پخش کند تا مردم شادی کنند.

من برای اولین بار در تاریخ بشر به رقیبم رای خواهم داد. من مرد انجام کارهای غیر ممکنم.

من برای اولین بار در تاریخ بشر در کنفرانس خبری پس از انتخاب شدنم، اعلام می کنم که تقلب شده است تا همه شاخ در بیاورند.

من برای اولین بار در تاریخ بشر از برنامه های خودم خیلی خوشم می آید اما ممکن است جور دیگری هم عمل کنم.

هر چه دارم از کلنجار است و بس

نخبه ای هستم که چون من نیست کس

هر چه بدبختی، ز تک فرزندی است

بچه ی بسیار، ثروتمندی است.

هم اکنون، از «اتاق فرمان» به من اشاره می کنند که لطفا دیگر زر نزنید.

 

/ 5 نظر / 4 بازدید
شاگرد ربانی

سلام اصغر عزیز انسان وقتی مجرد است با وقتی متاهل است یک تفاوت اساسی دارد و آنهم قبول مسئولیتی اضافه است. مواظب باش خدای نکرده این مسئولیت از دوشت برداشته نشود چون خوب می دانی چه میگویم بیشتر نمیگویم

..........

سلام دکتر به نظرم زبان خوبی است برای وبلاگ نویسی البته هر از گاهی.لکن بهتر است کوتاهتر بنویسید. بر اساس تحقیقات دانشمندان علوم ارتباطات رابطه بین طول مطلب و شانس خوانده شدنش معکوس است.این تحقیقات که حدود 50 سال پیش در آمریکا با حضور دکتر بدیعی دانشکده خودمان انجام گرفتهاند پیش از فراگیر شدن اینترنت بوده که وقت خواندن را باز هم کوهتاهتر کرده و تنوع بیشتر می طلبد. در پایان به نظرو با نوشتن بیشتر در این حوزه شاهد متون فاخرتری خواهیم بود.ان شائاله

..........

فونت مطلبتان خراب شده .یادداشت اول مناسب تر بود

آفتاب (م-الف)

با سلام و تشکر ویژه از شما برای اولین بار به زبان سایبری آقای دکتر می خواستم از شما بپرسم که اگر شما در انتخابات پیروز بشید به هر قیمتی...! من اگر مدرک دکترام تقلبی باشد... من اگر اختراعات دیگران را به اسم خودم ثبت کرده باشم.... من اگر اختلاس میلیاردی داشته باشم... من اگر مقالات خارجی را مجددا چاپ کرده باشم... من اگر در موضوعی با شما همگرا نباشم... من اگر در سفرهای روستایی و شهری همراه شما نباشم... من اگر هلو نباشم... من اگر انگلیسی بلد نباشم... من اگر رشته ام غیر مرتبط باشد و تخصص نداشته باشم.... من اگر از خانواده پرجمعیت نباشم(چون دیگه نخبه نیستم)... من اگر دو تا بچه داشته باشم... . . . آیا منو به عنوان وزیر انتصاب می کنید یا نه؟! نگران نباشید زود استفعا میدم ها!!!

سعید علیزاده

یادمه زمانی که با هم هم اتاق بودیم فکر کنم حدودای سال 83 یه گزارشی از تلویزیون بخش شد که تو با دیدنش خیلی اشک ریختی .اشکی که خیلی سعی کردی من نبینم و متوجه اش نشم .اون روز هر دومون مجرد بودیمو و بی خونه و اون روز گزارشگر از یه بچه فقیر که خونشون خراب شده بود برسید ارزوت چیه و بچه معصوم گفت:اینه که یه خونه داشته باشیم .دوست دارم بدونم بعد 6 سال و با وجود اینکه خودت صاحب خونه شدی باز به درد یه بچه دردمند بی خونه گریه می کنی؟؟